HAKKIMIZDA
Türkiye genelinde çimento ve demir çelik fabrikalarına yedek parça imalatı ile tanınan Özen Makina 1978 yılında İstanbul Bayrampaşa’da kurulmuştur.
Günden güne büyüyen iş hacmi ile faaliyetlerine 2010 yılına kadar İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde devam eden Özen Makina,  Çatalca adresindeki 11.000 metre kare alan üzerinde kurulu toplam 5.000 metre kare kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.
Talaşlı imalat hattında toplam 22 Adet Cnc torna – İşleme merkezi ve üniversal takım tezgahlarının yanında lazer, plazma, abkant, silindir ve farklı tip kaynak makineleri ile üretim yapmaktadır.
Üretimini ISO 9001:2015 standartları çerçevesinde devam eden firmamız ürettiği parçaların boyut kontrollerini üç boyutlu ölçüm cihazı ( CMM ) ile gerçekleştirmektedir. 
2019 yılı itibari ile aşınma plakaları üretiminde dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olan İsveç firması SSAB grubundan yetkili bayilik alınmıştır. 
Üretiminin %55 ini ihraç etmekte olan Özen Makina, ihracat payını her geçen gün arttırmak için yatırımlarına devam etmektedir.